Przeskocz do treści

Ważne informacje dla kończących kurs do Bierzmowania [aktualizacja]

1. Bierzmowanie odbędzie się w naszej Parafii 21 października 2019 r. o godz. 18.00.

2. Ostateczny termin egzaminu u Księdza Proboszcza przypada 11 października od godz. 18.30 w kancelarii parafialnej.

Egzamin jest dla osób, które:

• nie przyszły na rozmowę ze mną, chociaż miały być;
  • nie oddały indeksu i nie rozmawiały o tym ze mną.

3. Na egzaminie obowiązuje:

• dlaczego chcę przystąpić do Bierzmowania (po co mi ten sakrament, itp.);
  • znajomość życiorysu Patrona, którego wybieram;
  • TO POWINIENEŚ JUŻ UMIEĆ - znajomość podanych modlitw, darów Ducha Świętego, itd. (patrz załącznik nr 1).

4. Próby są obowiązkowe dla wszystkich absolutnie bez wyjątku!!! Terminy:

• 6 października (niedziela) po Mszy wieczornej, czyli około godz. 19.00. NA TĘ PRÓBĘ ZAPRASZAM RÓWNIEŻ RODZICÓW!!! Trzeba ustalić pewne rzeczy, o których ostatnio wspominałem. NA TEJ PRÓBIE NALEŻY RÓWNIEŻ ODEBRAĆ ZAŚWIADCZENIE DO SPOWIEDZI!!!
  • 20 października (niedziela) również po Mszy wieczornej, czyli około 19.00.

5. Na pierwszą próbę:

• OBOWIĄZUJE ZNAJOMOŚĆ RYTU BIERZMOWANIA!!! (patrz załącznik nr 2). Warto sobie to wziąć do serca, żeby nie tracić bez sensu czasu na próbie;
  • PRZYNOSIMY na osobnych kartkach (nie świstkach) wyraźnie napisane (DRUKIEM) pewne dane:
    a) IMIONA + NAZWISKO KANDYDATA
    b) IMIĘ PATRONA BIERZMOWANIA
    c) IMIĘ I NAZWISKO ŚWIADKA BIERZMOWANIA (Świadkiem może być osoba, która sama przyjęła już Bierzmowanie, może przystąpić do Komunii św., i NIE JEST RODZICEM BIOLOGICZNYM KANDYDATA);
  • OFIARĘ na pokrycie kosztów (około 50 złotych). Jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję za wyrozumiałość, wsparcie i hojność wszystkim rodzicom, którzy już taką ofiarę złożyli. Bez Państwa pomocy wielu rzeczy nie udałoby się po prostu zorganizować;
  • BRAKUJĄCE DOKUMENTY, jeżeli ktoś jeszcze czegoś nie przyniósł (szczególnie AKT CHRZTU - dotyczy osób, które nie zostały ochrzczone na Chomiczówce).

6. Spowiedź przed Bierzmowaniem będzie miała miejsce NAJPRAWDOPODOBNIEJ w piątek - 18 października - w godzinach popołudniowych (dokładną godzinę podam w późniejszym terminie, chociaż sam termin może jeszcze ulec zmianie).

7. W razie pytań można się ze mną skontaktować:

Jestem przekonany, że za miesiąc będziemy przeżywać piękną liturgię. Tak było do tej pory i wiem, że w tym roku też tak będzie. Pozdrawiam serdecznie.