Przeskocz do treści

Informacje dla Bierzmowanych od ks. Andrzeja

II SPOTKANIE ORGANIZACYJNE, 27 października – skrót informacji

1. Zachęcam do codziennej lektury KATECHIZMU BIERZMOWANEGO.
  2. Na spotkaniach ze swoimi animatorami kandydaci będą zdobywać wiedzę religijną, zwłaszcza o Panu Jezusie oraz pogłębiać swoją wiarą. Będę poruszane różne tematy: (program Archidiecezji Warszawskiej)
  3. Kim jest Jezus Chrystus? Kim jest dla mnie?
  4. Czym jest kościół? Co to są sakramenty? Ile ich jest? I jak z nich korzystać?
  5. O Spowiedzi świętej.
  6. O Mszy świętej. Słowo i Ciało Pańskie jako pokarm w drodze do nieba.
  7. Poznamy strukturę Biblii, Słowo szczególne, natchnione.
  8. Porozmawiamy o przykazaniach.
  9. O modlitwie. Jak modlił się Jezus? Poznamy różne formy modlitwy wspólnotowej i indywidualnej.
  10. Kim jestem? Moja tożsamość. Być chrześcijaninem. Być człowiekiem. Być mężczyzną. Być kobietą. Moje ciało jest Świątynią Boga. Godność ciała ludzkiego. O ludzkiej seksualności. Problemy okresu dojrzewania.

UWAGA!

BARDZO PROSZĘ ABY KANDYDAT WPISYWAŁ DATY DO INDEKSU PRZED PODPISEM KSIĘDZA CZY SIOSTRY!

1. w miesiącu listopadzie modlimy się za naszych bliskich zmarłych
  2. 1 listopada (piątek) Msza św. jak w każdą niedzielę – obowiązkowa – wpis do indeksu
  3. 3 listopada i każda następna niedzielawpis do indeksu (przypominam, zostawiamy indeksy w zakrystii, idziemy na Mszę i po Mszy odbieramy indeksy podpisane, jeśli się spowiadam, najpierw idę z indeksem do konfesjonału a po Mszy proszę o wpis, że byłem na Mszy; można chodzić do kościoła tam, gdzie najbliżej i poprosić księdza miejscowego o wpis)
  4. Następne spotkanie dla wszystkich 24 listopada (ostatnia niedziela miesiąca) o g. 18.00: Msza a po Mszy spotkanie dla wszystkich w górnym kościele. Bez rodziców.
  5. Spowiedź w każdy pierwszy piątek miesiąca, najbliższa spowiedź: 6 grudnia, 16.30 i 18.00
  6. Spotkania grupowe z animatorami (raz w miesiącu), najbliższe spotkanie:
  • grupa ks. Damiana Skiby: 1 grudnia (niedziela) o g. 17.00 spotkanie przy figurce MB
  • grupa ks. Piotra Jarota: 17 listopada (niedziela) o g. 17.00 w sali przy kancelarii
  • grupa ks. Cezarego Graczyka: 10 listopada (niedziela) o g. 19.00 w sali ministranckiej
  • grupa p. Roberta Kowalskiego: 17 listopada (niedziela) o g. 19.00 w sali neokatechumenatu (szkoła)
  • grupa p. Andrzeja Olszewskiego: 14 listopada (czwartek) o g. 18.00 w Sali Matki Bożej
  • grupa p. Marii Zielińskiej:  12 listopada (wtorek) o g. 19.30 w sali św. Jana
  • grupa ks. Andrzeja Kunickiego: 17 listopada (niedziela) o g. 17.00 w Sali Aniołów, jest to sala nad zakrystią